FA CORE - BCAA 8:1:1 - 350 g Zobacz większe

FA CORE - BCAA 8:1:1 - 350 g

Nowy produkt

BCAA 8:1:1 od FA to nowa odświeżona wersja znanych i sprawdzonych aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) marki Fintess Authority. Suplement dostarcza rozgałęzionych aminokwasów (L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina) w proporcjach 8:1:1.

Więcej szczegółów

69,00 zł

Więcej informacji

Antykataboliczna tarcza ochronna dla Twoich mięśni!

BCAA z lini Core® to preparat bazujący na 3 aminokwasach o rozgałęzionych łańcuchach bocznych (leucyna, izoleucyna i walina) należące do aminokwasów egzogennych, czyli takich których organizm sam nie potrafi syntetyzować i musi otrzymywać je z zewnątrz wraz z pożywieniem. Wagowo stanowią one prawie 40% suchej masy mięśni człowieka, są więc jednymi z najliczniej występujących aminokwasów w tej tkance. Suplementacja leucyną, izoleucyną i waliną z reguły proponowana jest w ich wzajemnym stosunku ilościowym 8:1:1, jako najbardziej zbliżona do ilościowych proporcji tych aminokwasów obserwowanych w organizmach żywych.

FA BCAA CORE 8:1:1 350g:

  • Błyskawiczny transport do krwi
  • Doskonała bioprzyswajalność
  • Uniwersalny suplement dla wszystkich rodzajów sportu

Aminokwasy, w tym również BCAA stanowią "anaboliczne cegiełki" niezbędne do zbudowania silnych i twardych mięśni. Aminokwasy w przeciwieństwie do białek będących produktami złożonymi nie wymagają strawienia ich aby mogły zostać wykorzystane przez organizm. Po spożyciu aminokwasy mogą być wchłonięte ze światła jelita do krwiobiegu i dalej bezpośrednio dostarczane do pracujących mięśni, co ogranicza czas i wydatek energetyczny organizmu już obciążonego treningiem. Podstawowe przeznaczenie aminokwasów to wykorzystywanie ich przez organizm w procesach anabolicznych do syntezy nowych białek jak i naprawy już istniejących, które uległy uszkodzeniu.

Spożywanie aminokwasów BCAA przed treningiem pozwala zabezpieczyć białka mięśniowe przed rozpadem, ponieważ to właśnie aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych, w mięśniach i w wątrobie przekształcane są w glukozę i mogą służyć jako alternatywne źródło energii. Wysoki poziom BCAA w organizmie podczas treningu może powodować zmniejszenie produkcji serotoniny w mózgu, co pozwala znacznie zmniejszyć i opóźnić odczucie centralnego zmęczenia.

SKŁADNIKI AKTYWNE:

BCAA Core® 8:1:1
Porcja: 9g
Ilość porcji w opakowaniu: 40
Opakowanie: 350g
Zawartość: w porcji zaw: % RWS*
L-Leucyna 4000mg
L-Izoleucyna 500mg
L-Walina 500mg
Jabłczan cytruliny 1000mg
Beta alanina 1000mg
Tauryna 1000mg
Witamina B6 1mg 71%
Składniki: L-leucyna, jabłczan cytruliny, beta-alanina, tauryna, L-izoleucyna, L-walina, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), aromaty2,3,4,5,6,7,9,10, aromat1,11, koncentrat soku buraczanego (dla zabarwienia)3,4,5,6,9,10, substancje przeciwzbrylające (dwutlenek krzemu, fosforan wapnia), aromaty8, barwnik (E150c)11, substancje słodzące (sukraloza, acesulfam K), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), barwnik [E160a1,2,8,9, E1636, (E133, E102 - może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci)7]. Smaki: Dostępne smaki: Cytrynowy1, Pomarańczowy2, Egzotyczna Malina3, Truskawkowo-Kaktusowy4, Jabłkowo-żurawinowy5, Czarna Porzeczka z Grejpfrutem6, Ananasowy z Kiwi7, Owoce Tropikalne8, Guawa-Gruszka9, Wiśniowy10, Cola11.

* % Referencyjna wartość spożycia


Dawkowanie:

Spożyć 1/2 porcji rano w dniu treningu i 1/2 porcji bezpośrednio po zakończonym treningu.

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla sportowców.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania (min. 3 miesiące przydatności do spożycia).
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.

UWAGA - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie AMINOLAND jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)