OLIMP Amino Pro Xplode 360g Zobacz większe

OLIMP Amino Pro Xplode 360g

Nowy produkt

OLIMP Amino Pro Xplode 360g to świetnie rozpuszczające się aminokwasy o rewolucyjnych smakach! Czystość i koncentracja składników odżywczych zapewniona jakością marki jaki stworzyła firma OLIMP stając się potentatem na polskim i zagranicznym rynku suplementów.

Więcej szczegółów

69,00 zł

Więcej informacji

OLIMP Amino PRO Xplode 360g:

  • POPRAWIA ODPORNOŚĆ ORGANIZMU
  • ELIMINUJE KATABOLIZM MIĘŚNIOWY
  • SPRZYJA PRZYSROSTOM MIĘŚNI
  • NIEZWYKLE ŁAGODNE DLA ŻOŁĄDKA
  • JAKOŚĆ FARMACEUTYCZNA
  • ZNAKOMITA KOMPOZYCJA SMAKÓW

PIERWSZY TAK PYSZNY SHAKE AMINOKWASOWY NA RYNKU!!!

We współczesnym podejściu do żywienia osób aktywnych fizycznie produkty będące skoncentrowanym źródłem wysokiej jakości białka zajmują ugruntowaną pozycję, a ich wykorzystanie w sporcie nie tylko zawodowym, ale i rekreacyjnym stale rośnie. W gestii dobrze wykształconych dietetyków z bogatym doświadczeniem zawodowo zajmujących się układaniem spersonalizowanych diet dla osób aktywnych fizycznie pozostaje umiejętny ich dobór, tak, aby optymalizować je w kierunku najwyższej wydajności, efektywność procesów regeneracji organizmu po wysiłku i ograniczać ryzyko rozwinięcia procesów katabolicznych w tkance mięśniowej w okresie około wysiłkowym czy przedłużającego się postu. Różnorodność produktów białkowych oferowanych na rynku jest ogromna, naszym sukcesem jest dobór tego najbardziej zbliżonego do zakładanych celów.

Pro Amino Xplode Powder® - zaawansowana BOMBA AMINOKWASOWA

Dla kogo jest przeznaczony Pro Amino Xplode Powder®?

Pro Amino Xplode Powder® to profesjonalny produkt kierowany dla każdego, kto szuka wysokiej jakości błyskawicznie przyswajalnego źródła aminokwasów, mającego pomóc w: 
przyroście i utrzymaniu masy mięśniowej, zwiększaniu efektywności redukcji tkanki tłuszczowej (m. in. poprzez promowanie uczucia sytości po jego spożyciu), utrzymaniu uczucia wysokiego poziomu energetycznego w trakcie wysiłku 
Pro Amino Xplode Powder® - obowiązkowy po wysiłku, niezbędny w jego trakcie, nieodzowny po przebudzeniu i wskazany do każdego posiłku


Kiedy powinieneś wybrać Pro Amino Xplode Powder®?:
Hydrolizat białek serwatkowych (WPH) będący podstawą składnikową Pro Amino Xplode Powder® otrzymuje się przez enzymatyczne trawienie białek frakcji serwatkowej mleka. Dzięki zastosowaniu tego procesu długołańcuchowe białka o złożonej strukturze przestrzennej ulegają degradacji, do wolnych aminokwasów i prostych peptydów, które mogą być błyskawicznie wchłonięte w jelicie cienkim, w przeciwieństwie do wysoko ustrukturyzowanych białek (i). Obecność tak przygotowanego składnika powoduje, że organizm zaoszczędza znaczne ilości czasu i energii, których nie musi inwestować w trawienie produktu. Ze względu na powyższe Pro Amino Xplode Powder® powinieneś bezwzględnie wybierać: 

1. Zawsze po wysiłku (bezpośrednio po jego zakończeniu)

Rozpatrując okres do około godziny, jako ten najbardziej istotny z punktu widzenia anabolicznych zdolności organizmu, jak najszybsze dostarczenie substratów (aminokwasów) do odbudowy mikrostruktur mięśniowych, jest kluczowe dla generowania i utrzymywania postępów treningowych. Badania (ii) porównujące szybkość regeneracji po podaniu WPH i białka nie hydrolizowanego, jednoznacznie wskazało na zasadność spożywania po wysiłku pierwszego nich.
Badania prowadzone na grupie kulturystów (iii) jednoznacznie udowadniają, iż grupa przyjmująca hydrolizowany izolat białka serwatki zyskała więcej masy i siły mięśniowej, w porównaniu z grupą osób spożywającą kazeinę.
Podanie WPH bezpośrednio po treningu należy rozpatrywać również w kontekście przyspieszonej regeneracji zasobów energetycznych organizmu. Badania (iv) pokazują, iż spożywanie hydrolizatu białek serwatkowych wywołuje znaczący wzrost poziomu glikogenu w mięśniach szkieletowych w porównaniu do aminokwasów o łańcuchach rozgałęzionych (BCAA) i innych źródeł białka. Wywołane jest to silnymi właściwościami insulinotropowymi aminokwasów wchodzących w skład WPH (v, vi), który jest podstawowym składnikiem Pro Amino Xplode Powder®.2. W trakcie treningu (źródło energii o jednoczesnym anabolicznym profilu)
Należy również rozważyć dodatkowe, mniej oczywiste, profity stosowania hydrolizatu białek serwatkowych w trakcie wysiłku. Dobrze skonstruowane badanie pokazuje, iż spożywanie WPH (0,15 g/kg/h), szczególnie w połączeniu z węglowodanami o wysokim indeksie glikemicznym, zarówno podczas ćwiczeń o charakterze oporowym, jak i wytrzymałościowym, wzmaga syntezę białek w organizmie (vii). Przy nasilonych procesach anabolicznych przyjąć należy, iż katabolizm mięśniowy jest znacząco zmniejszony, co nabiera diametralnego znaczenia dla osób budujących masę mięśniową i tych pracujących nad definicją sylwetki. Nawiązują do tegowyniki badań, w których wykazano, że dodanie hydrolizatu białka do napoju węglowodanowego zapobiegało wzrostowi w osoczu kinazy kreatynowej (enzym występujący w mięśniach prążkowanych, mięśniu sercowym i mózgu; wysoki jego poziom świadczy o uszkodzeniu tkanki mięśniowej) i zmniejszało bolesność mięśni po wysiłku (viii).

3. Po przebudzeniu (zahamowanie „nocnego katabolizmu”)

4. Do posiłku (uzupełnienie pełnowartościowego białka).

Czym się kierować przy wyborze produktów aminokwasowych bazujących na WPH?

Jedynym uzasadnionym wyborem produktu aminokwasowego o najbardziej pożądanym profilu WPH, dostarczającego wszystkich 20 aminokwasów proteogennych jest skupienie się wyłącznie na produktach oferujących pełnofrakcyjne wysokie hydrolizaty białek serwatkowych, otrzymanych poprzez enzymatyczne trawienie: beta-laktoglobuliny, alfa-laktalbuminy oraz albuminy surowicy krwi. Wzorcowym produktem pod tym względem pozostaje Pro Amino Xplode Powder®.

Pro Amino Xplode Powder® - skonstruowany w formule LOW CARB & FAT

Pro Amino Xplode Powder® - więcej niż samo WPH


Hydrolizat białek serwatkowych, że względu na swój najbardziej pożądany ze wszystkich źródeł białka profil aminokwasowy, może funkcjonować jako samodzielny produkt. Niemniej jednak diametralnie lepsze rezultatyosiągniemy, gdy wybierzemy Pro Amino Xplode Powder®- produkt znacznie bardziej zaawansowany o nowoczesnym składzie, w którym pełnofrakcyjny hydrolizat białek serwatkowych uzupełniono o:
aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych (BCAA, L-leucyna, L-walina, L-izoleucyna), stanowiące aż około 1/3 wszystkich białek mięśniowych, których organizm nie jest w stanie sam wytwarzać i muszą być bezwzględnie dostarczane z zewnątrz. W przeciwnym wypadku staną się czynnikiem limitującym postępy treningowe, L-glutaminę - kolejny aminokwas, którego ilość w tkance mięśniowej jest ściśle związana z jej zdolnością do syntezy białek. Im wyższy poziom glutaminy w mięśniach tym silniejszy anabolizm. Ponadto wraz z L-leucyną kontroluje szlaki sygnałowe hormonów anabolicznych (insulina, insulinopodobny czynnik wzrostu, mechaniczny czynnik wzrostu), alfa-ketoglutaran L-argininy (AAKG), będący źródłem L-argininy, funkcjonującej jako prekursor kreatyny przyczyniającej się do wzrostu siły i zdolności regeneracyjnych. Jest też substratem do syntezy tlenku azotu (NO), który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co po wysiłku może przyczyniać się do utrzymania nasilonego mikrokrążenia i lepszego zaopatrzenia mięśni w tlen i składniki odżywcze, bezpośrednio przekładające się na poprawione tempo regeneracji potreningowej, L-lizynę, będącą kolejnym z aminokwasów egzogennych, przyczyniającym się do zwiększenia absorpcji wapnia i zapobieganiu osteoporozie, co jest szczególnie istotne w przypadku stosowania diet zakwaszających (wysokobiałkowe). Wraz z innymi aminokwasami synergistycznie współpracuje w utrzymaniu i wzroście beztłuszczowej masy ciała. witaminę B6 i B2, które, odpowiednio, biorą udział w przemianach aminokwasów i uczestniczą w procesach utleniania i redukcji. 

Co dodatkowo wyróżnia Pro Amino Xplode Powder®:

czekoladowy smak o niespotykanym dotąd na rynku, wyrazistym bukiecie i kremowej, delikatnej konsystencji doskonała rozpuszczalność ultra skoncentrowana dawka rozpuszczalny w małej ilości wody - tylko 50 ml - nie ma obciążania żołądka aż 1625 mg dodatkowych, wolnych o farmaceutycznej czystości aminokwasów na porcję aż 48 porcji w słoju - to 2 miesiące treningów wielkość porcji dobrana do wagi ciała ćwiczącego farmaceutyczna jakość, zagwarantowana przez Olimp Laboratories rekomendacje sportowców Olimp Team. SIĘGNIJ PO BEZKOMPROMISOWY KOKTAIL AMINOKWASOWY - PRO AMINO XPLODE POWDER® STWORZONY Z MYŚLĄ O POTRZEBACH NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH SPORTOWCÓW NA ŚWIECIE!

SKŁADNIKI AKTYWNE:

Olimp Pro Amino Xplode
Porcja: 15g
Ilość porcji w opakowaniu: 24
Opakowanie: 360g
Zawartość: w porcji: zaw: % RWS*
Wartość energetyczna 60,6kcal
Tłuszcz 0,8g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,8g
Węglowodany 1g
w tym cukry 1g
Białko 11,0g
Sól 0,3g
Witamina B6 1,4mg 100%
Witamina B2 1,4mg 100%
BCAA Muscle Shock 1000mg
L-leucyna 500mg
L-walina 250mg
L-izoleucyna 250mg
L-glutamina 1000mg
L-lizyna 750mg
AAKG 500mg
Składniki: 60% hydrolizat białek serwatkowych (z mleka), wolne aminokwasy (6,67% BCAA: 3,3% L-leucyna, 1,67% L-walina, 1,67% L-izoleucyna; 6,67% L-glutamina; 5% chlorowodorek L-lizyny; 3,33% alfa-ketoglutaran L-argininy), aromaty, regulator kwasowości – cytrynian sodu; regulator kwasowości – kwas jabłkowy (dla wszystkich rodzajów smaków truskawkowych); substancje zagęszczające – guma arabska, guma ksantanowa, sól sodowa karboksymetylocelulozy; substancje słodzące – acesulfam K, sukraloza, cyklaminiany; chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6, ryboflawina – wit. B2, barwnik: koszenila (dla wszystkich rodzajów smaków truskawkowych).

* % Referencyjna wartość spożycia

Dawkowanie:

1 porcja dziennie (po przebudzeniu, między posiłkami, przed treningiem, po treningu lub przed snem) - w zależności od wagi ciała sugeruje się następujące dawkowanie produktu:

do wagi 90 kg - 1 porcja 7,5 g, powyżej 90 kg - 1 porcja 15 g.

Wielkość porcji dla danej wagi może być modyfikowana w zależności od indywidualnych potrzeb, planowanej intensywności wysiłku. 1 porcję 7,5 g (1,5 miarki) rozpuścić w 50 ml wody. Porcję 15 g rozpuścić w 100 ml wody. Spożyć zaraz po przygotowaniu.

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla sportowców.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania (min. 3 miesiące przydatności do spożycia).
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.

UWAGA - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie AMINOLAND jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)